Uudised

Nädalavahetusel marsivad sajad loomakaitsjad riigikogu ette

laine uudised-laine
21. november 2018
Sel laupäeval ehk 24. novembril korraldab MTÜ Loomus Tallinnas rongkäigu, mille eesmärk on pöörata seadusandjate tähelepanu ühiskonna kaasaegsetele väärtustele ja toetada positiivseid muudatusi loomakaitses, sealhulgas karusloomafarmide keelustamist. Laupäeval toimuvad rongkäigud loomade kaitseks lisaks Tallinnale ka Riias ja Stockholmis.

Loomus kutsub rongkäigule kõiki, kes on seda meelt, et loomad väärivad inimkeskses ühiskonnas suuremat kaitset. „2017. aastal marssis loomade heaks 300 inimest. Purustame sel aastal üheskoos rekordi ja näitame seadusloojatele, et loomade heaolu ei ole ega tohi kunagi olla kõrvaline teema,” ütles Loomuse juhataja Kadri Taperson. 

14. novembril algatasid 18 Riigikogu liiget taas loomakaitse- ja looduskaitseseaduste muutmise eelnõu, et keelustada Eestis loomade pidamine, nende aretamine ja paljundamine karusnaha tootmise eesmärgil. 

Karusloomakasvanduste keelustamisele on toetust avaldanud kõik Eestis tegutsevad loomakaitseorganisatsioonid ja koos nendega pea 70 erinevate valdkondade ettevõtet. Loomuse algatatud rahvusvaheline petitsioon on kogunud juba 46 500 allkirja. Karusloomakasvanduste vastu on avalikult oma arvamuse välja öelnud mitmed Eesti ühiskonnategelased. Nende seas näiteks moeloojad Reet Aus ja Xenia Joost, näitlejad Ivo Uukkivi, Maria Avdjuško, Kristjan Sarv, Jim Ashilevi, Nero Urke ja Loore Martma, muusikud Lenna Kuurmaa, Elina Born, Tõnu Trubetsky ja Kallervo Karu, kirjanikud Kalle Kurg ja Jaan Kaplinski. Arutelu riigikogus on tervitanud paljud rahvusvahelised ühingud, sh maailma populaarseim loomakaitseorganisatsioon PETA. Eesti karusloomade kaitseks on Loomuse palvel välja astunud Queeni legendaarne kitarrist Brian May ja Eesti juurtega Hollywoodi näitleja Mena Suvari.

Karusloomakasvandused on keelustatud Suurbritannias, Belgias, Austrias, Hollandis, Tšehhis, Makedoonias, Horvaatias, Sloveenias, Brasiilias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Taanis ja Rootsis on keelustatud rebasefarmid. Itaalias ja Šveitsis on karusloomakasvandustes loomade heaolu nõuded nii rangelt sätestatud, et karusloomakasvandusi seal enam ei eksisteeri. Viimati on lubanud farmid keelustada ka Norra alates aastast 2025.

MTÜ Loomus kutsub ühinema rongkäiguga loomade heaks ja võtma endaga ühes pereliikmeid, sõpru, töö- ja koolikaaslasi. Kogunemine toimub 24. novembril kell 12 Viru väravate juures. Sealt liigutakse läbi Vanalinna Riigikogu ette.  


Rongkäigu info Facebookis: https://www.facebook.com/events/478619425960275/ 

Video eelmise aasta rongkäigust Vanalinnas: https://www.facebook.com/loomadeeestkoste/videos/376803546396239/

Eelmise aasta rongkäigu fotod: http://loomus.ee/fotod-ule-300-inimese-osales-rongkaigul-karusloomafarmide-keelustamise-toetamiseks/

MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

Lisateave:

Annika Lepp

Kommunikatsioonijuht

MTÜ Loomus

telefon: +372 5516564

annika@loomus.ee 

Sven Paulus

Kommunikatsioonispetsialist

MTÜ Loomus

telefon: +372 56731072

sven@loomus.ee