Uudised

Nähtamatud Loomad sai kaheaastaseks – vaata loomakaitsjate suurimaid töövõite seni

laine uudised-laine
20. juuni 2019

Täna täitus teine tegutsemisaasta loomakaitseorganisatsioonil Nähtamatud Loomad, mis keskendub farmiloomade kaitsele Eestis. Juba lühikese tegutsemisaja jooksul on organisatsioon näidanud kiiret kasvu, tegevusse on kaasatud ligi 70 vabatahtlikku ja organisatsioonis töötab varsti 8 täistööajaga töötajat, kes kõik pühendunult loomi aitavad. 

“Peame oluliseks, et meie tegevus oleks võimalikult tõhus – tahame piiratud ressurssidega ellu viia võimalikult palju positiivset muutust loomade heaks,” selgitas Nähtamatute Loomade president Kristina Mering. “Tänu heale eeskujule saame ka teisi heategevusorganisatsioone aidata suurema kulutõhususe poole liikuda, et rohkem muutust ühiskonnas esile kutsuda,” lisas Mering.

Siin on organisatsiooni kolm suurimat saavutust seni.

Kolmandik Eesti jaesektorist loobub puurikanamunadest

Kanade heaolu on üheks Nähtamatute Loomade keskseks valdkonnaks. Läbi läbirääkimiste ettevõtetega ning avalikkuse teavitamise on tänaseks teatanud puurikanade munade loobumisest 34% Eesti jaesektorist, sealhulgas populaarsed supermarketid nagu Rimi, Stockmann ja Maxima. 

“Munakanad on ühed halvemini koheldud loomad maailmas, kuna enamus neist veedab oma piinarikka elu puurides, kus neil on umbes A4-paberilehe jagu ruumi,” sõnas Nähtamatute Loomade kanade heaolu kampaaniajuht Sirly Meriküll. “Seega on meil suurim rõõm teha koostööd ettevõtetega, kes aina loomasõbralikumas suunas liiguvad,” lisas Meriküll.

Taimse Teisipäeva kampaaniaga on liitunud üle 50 restorani

Nähtamatud Loomad veavad eest ka üleriigilist rahvatervise kampaaniat Taimne Teisipäev, millega on praeguseks hetkeks liitunud üle 50 restorani üle Eesti, nende hulgas Vapiano, Tokumaru, Sushi Plaza ja Mamo. Kampaania eesmärgiks kutsuda inimesi korra nädalas üles eelistama taimset toitu ning seeläbi hoolima oma tervisest, loomadest ja keskkonnast.

Karusloomafarmidest pääsenud naaritsad said uue kodu

Kuna Nähtamatud Loomad on osa Euroopa koostöövõrgustikust Anima International, koguti tänavu märtsis toetust ka karusloomafarmidest pääsenud naaritsatele varjupaiga rajamiseks Poola. Eesti inimesed annetasid toetuseks kokku üle 1500 € ning nii saigi varjupaik koos basseinide ja mängualaga avatud.

“Oleme südamest tänulikud meie toetajatele, kes loomade heaks nii palju panustavad. Naaritsad Nora, Pärl ja paljud teised on oma uues kodus väga õnnelikud ning loodame sulgeda peagi julma karusnahatööstuse ka Eestis,” kommenteeris Nähtamatute Loomade karusloomafarmide keelustamise kampaaniajuht Merit Valge.

Täna õhtul, 20. juunil kell 18.00 on kõik oodatud tähistama Nähtamatute Loomade sünnipäeva tasuta üritusel Õpetajate Majas. Rohkem infot leiad SIIT.

—-
Nähtamatud Loomad on loomakaitseorganisatsioon, mille eesmärgiks on vähendada loomade kannatusi seal, kus need on kõige suuremad. Olles tihedas koostöös Eesti Veterinaar- ja Toiduametiga, teevad loomakaitsjad hetkel ka tööd, et lõpetada elusloomade vedu Euroopa Liidu välistesse riikidesse ning peatada sigade valulik sabade lõikamine Eestis.