Uudised

Nähtamatud Loomad valiti maailma tõhusaimate loomakaitseorganisatsioonide hulka

laine uudised-laine
3. detsember 2019

USA mittetulundusühing Animal Charity Evaluators kuulutas välja neli kõige efektiivsemat loomakaitseorganisatsiooni maailmas – nende hulgas on ka Eestis tegutsev organisatsioon Nähtamatud Loomad koostöövõrgustikust Anima International.

Animal Charity Evaluators tunnustab igal aastal organisatsioone, kes paistavad silma efektiivsuse poolest, tuues piiratud ressurssidega võimalikult palju positiivset muutust. Organisatsioonid läbivad põhjaliku hindamisprotsessi, mis sisaldab intervjuusid juhtidega, töötajate tagasisidet, detailseid finantsaruandeid ning hinnanguid organisatsiooni strateegiate ja kampaaniate edukusele. 

Tunnustuse pälvinud Nähtamatud Loomad on tegutsenud Eestis kaks ja pool aastat eesmärgiga vähendada loomade kannatusi tööstusfarmides. Organisatsiooni kampaaniate hulka kuulub elusloomade transpordi veo peatamine Euroopa Liidu välistesse riikidesse, sigade sabade lõikamise piiramine, puurikanade munade müügi lõpetamine ning karusloomafarmide sulgemine Eestis.

„Animal Charity Evaluators’i tunnustus on suur au ning annab meile palju kindlust juurde, et liigume õiges suunas. Iga väike samm loomade heaks loeb – sõrme viibutamise asemel üritame kõiki muutustesse kaasata, et parandada koos miljonite farmiloomade elu Eestis,” kommenteeris Nähtamatute Loomade president Kristina Mering, kelle sõnul on organisatsiooni tugevusteks teaduspõhine lähenemine ning pidev enesereflektsioon ja arenemine. 

Nähtamatud Loomad on osa 2018. aastal asutatud koostöövõrgustikust Anima International, mis toob kokku loomakaitseorganisatsioonid Eestist, Leedust, Poolast, Taanist, Norrast, Suurbritanniast, Ukrainast, Valgevenest ja Venemaalt. 

Lisaks Anima Internationalile valiti tänavu tõhusaimate loomakaitseorganisatsioonide hulka Albert Schweitzer Foundation Saksamaalt ning USA organisatsioonid The Good Food Institute ja The Humane League.

Animal Charity Evaluatorsi hindamissüsteem siin.

Tänavused tulemused siin.

Lisainfo:
Kristina Mering
Nähtamatute Loomade president
53026886