Uudised

Noored Kooli alustab seni suurima lennu värbamist

laine uudised-laine
13. september 2021

Tänasest saab kandideerida Noored Kooli kaheaastase arenguprogrammi 16. lennu osalejaks. Edukad kandidaadid asuvad 2022. aasta septembris õpetajana tööle organisatsiooni partnerkoolides üle Eesti.

Kandideerima oodatakse igas vanuses inimesi, kes soovivad pühenduda intensiivsele enesearengule ning töötada selle nimel, et Eesti lastel oleks elus rohkem valikuid. Kahe aasta jooksul läbivad Noored Kooli osalejad ainulaadse õpetamise ja juhtimise koolituse, mis aitab neil kujuneda muutuste eestvedajateks oma kogukonnas. Samal ajal töötatakse täiskoormusega üldhariduskoolis, õpetades peamiselt 1.–9. klassi õpilasi.

Noored Kooli värbamisjuhi Gerda Urrese sõnul otsitakse programmi inimesi, kes on teistele eeskujuks. “Meile on oodatud missioonitundega inimesed, kes hoolivad haridusest ja ühiskonnast meie ümber,” räägib Urres. Ta lisab, et programmi värvatakse inimesi, kes usuvad muutuste võimalikkusesse ning julgevad võtta vastutust, et vähendada hariduslikku ebavõrdsust. “Akadeemiliselt võimekad ülikoolilõpetajad ja eestvedamiskogemusega karjäärimuutjad, tulge ja andke oma panus paremasse tulevikku,” kutsub Gerda Urres. 

Ettevalmistuskoolitusega järgmisel kevadel alustav 16. lend saab olema suurem kui äsja kooli jõudnud 41 osalejaga 15. lend – ikka selleks, et jõuda veel rohkemate õpilasteni üle Eesti.

Täna alanud värbamiskampaania üheks näoks on Noored Kooli programmi 5. lennu vilistlane ja tuntud investor Kristi Saare. Tema soovitas kandideerida arenguprogrammi kõigile maailmaparandajatele. “Kui sa usud, et suudad maailma enda ümber paremaks muuta, siis on haridus väga hea alguspunkt. Haridussüsteemi sukeldudes sa näed, kuidas suured suundumused on omavahel seotud, ja teiselt poolt sa näed konkreetsete õpilaste peal, kuidas sinu panus saab päriselt elusid muuta,” jagas oma kogemust Kristi Saare.

Kandidaadilt eeldatakse mistahes eriala kõrgharidust ning valmidust töötada programmis õppimise ajal kaks aastat ühes Eestimaa koolis õpetajana. Programmis osalemiseks tuleb kandidaadil põhjaliku kolmeosalise valikuprotsessi käigus näidata oma kõrget motivatsiooni, sotsiaalseid pädevusi, kriitilist mõtlemist, eneseanalüüsioskust, algatusvõimet ning õppimisega seotud väärtushinnanguid.

Kandideerimiseks tuleb täita ankeet Noored Kooli kodulehel: www.nooredkooli.ee. 16. lennu esimene kandideerimistähtaeg on 17. oktoobril.

Lisainfo: Noored Kooli värbamisjuht Gerda Urres, tel. 5624 8569, e-post: gerda@nooredkooli.ee

Taust:

SA Noored Kooli on vabaühendus, mis loob arengukeskkonna haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Selleks valitakse programmi erinevatelt elualadelt võimekaid tulevasi eestvedajaid, kes soovivad anda oma panuse Eesti hariduses peituvate probleemide lahendamiseks. Programm pakub neile koostöös Tallinna Ülikooliga mitmekülgset õpetamis- ja juhtimiskoolitust ning tugisüsteemi. Pärast kaht aastat saavad programmis osalejad otsustada, kas soovivad jätkata tööd õpetajana või rakendada oma kogemusi ja oskusi mõnes teises rollis. Noored Kooli on 15 aasta jooksul toonud haridusse 290 inimest, kellest enamik töötab siiani haridusvaldkonnas. 

Lisainfo:

Vladislav Lušin
Kommunikatsioonijuht
Sihtasutus Noored Kooli
(+372) 5836 6401
vladislav@nooredkooli.ee
www.nooredkooli.ee