Uudised

Noored Kooli otsib tulevasi haridusvaldkonna eestvedajaid

laine uudised-laine
23. september 2019

Alanud on kandideerimine Noored Kooli arenguprogrammi, mis võimaldab mittepedagoogilise kõrgharidusega inimestel töötada kaks aastat koolis õpetajana ning areneda haridusvaldkonna eestvedajaks. Programmi 14. lennu osalejad alustavad tööd Eestimaa koolides 2020. aasta septembris.

Kandideerima oodatakse igas vanuses inimesi üle Eesti, kes tunnevad endas soovi pühenduda intensiivsele õppimisele ja enesearengule ning töötada selle nimel, et kõigil lastel oleks elus rohkem valikuid. Kahe aasta jooksul läbivad Noored Kooli osalejad ainulaadse õpetamis- ja juhtimiskoolituse, mis aitab neil kujuneda muutuste eestvedajateks oma kogukonnas. Samal ajal töötatakse täiskoormusega tavakoolides, õpetades peamiselt 1.-9. klassi õpilasi.

Noored Kooli värbamisjuht Margot Lillemägi innustab programmi kandideerima kõiki hariduse sõpru, kes on valmis võtma vastutust ja ise seejuures kiiresti arenema. „Kui tahad teha midagi olulist ja tähenduslikku, kandideeri NK programmi, olenemata sellest, kas oled kunagi kaalunud õpetajaks hakkamist,“ sõnas Lillemägi. “Programmis arendad oma juhtimis- ja koostööoskusi ning samas saad igal õhtul magama minna teadmisega, et tegid maailma pisut paremaks.”

Sel hooajal soovitakse arenguprogrammi vastu võtta 40 inimest, kes läbivad järgmisel suvel põhjaliku ettevalmistuskoolituse ning asuvad sügisel õpetajana tööle. Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi lisas, et programmis osalemist tasub kaaluda inimestel, kes on julged, oskavad end analüüsida ja tahavad õppida, kuidas süsteemselt koos teistega muutuseid luua. “Ühel õpetajal on tohutult suur mõju oma õpilastele. Kuid muutusi, mida on vaja, et aina enam õpilasi oleks motiveeritud pärast põhikooli edasi õppima, saab luua ainult koos kolleegide ja kogukonnaga,” ütles Klaasmägi, “seepärast on NK eestvedamiskoolitus üles ehitatud koosloomele.”

Kandidaatidelt eeldatakse kõrgharidust ning valmidust töötada programmis õppimise ajal kaks aastat ühes Eestimaa koolis õpetajana. Programmis osalemiseks tuleb kandidaatidel põhjaliku kolmeosalise valikuprotsessi käigus näidata oma motivatsiooni, suhtlemis-, koostöö- ja eneseanalüüsioskust, algatusvõimet ning õppimisega seotud väärtushinnanguid.

Liitumiseks tuleb täita ankeet Noored Kooli kodulehel: www.nooredkooli.ee/kandideeri. Esimene kandideerimisperiood lõpeb 26. oktoobril.

Lisainfo: Noored Kooli värbamisjuht Margot Lillemägi, tel. 5552 8270, e-post: margot@nooredkooli.ee

Taust:

SA Noored Kooli on vabaühendus, mis loob kasvukeskkonda haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Selleks valitakse programmi erinevatelt elualadelt võimekaid tulevasi eestvedajaid, kes soovivad anda oma panuse Eesti haridusse ja töötada vähemalt kaks aastat koolis õpetajana. Programm pakub neile koostöös Tallinna Ülikooliga mitmekülgset õpetamis- ja juhtimiskoolitust ning tugisüsteemi. Pärast kaht aastat saavad programmis osalejad otsustada, kas soovivad jätkata tööd õpetajana või rakendada oma kogemusi ja oskusi mõnes teises rollis. Noored Kooli on 13 aasta jooksul toonud haridusse üle 200 inimese, kellest enamus töötab siiani haridusvaldkonnas.