Uudised

Noored Kooli programmi kandideeris rekordarv haridusentusiaste

laine uudised-laine
29. oktoober 2019

146 inimest on avaldanud soovi liituda õpetamise ja eestvedamise arenguprogrammi “Noored Kooli” 14. lennuga. Sobivaid kandidaate ootavad valikuvoorud, mille järel väljavalitud alustavad tööd õpetajana koolides üle Eesti ja arenevad kahe aastaga haridusvaldkonna eestvedajateks.

Viis nädalat kestnud värbamiskampaania tulemusena saabus Noored Kooli programmi 146 kandideerimisavaldust. Sellega on lõppenud kandideerimisperiood saanud programmi 13-aastase ajaloo edukaimaks. Noored Kooli värbamisjuht Margot Lillemäe sõnul näitab see, et haridus läheb inimestele korda. “Meile teeb suurt rõõmu, et järjest rohkem on inimesi, kes näevad enda võimalust haridusse panustada ja julgevad võtta vastutust,” ütles Lillemägi.

Esmase valiku läbinud kandidaate kutsutakse praktilisesse vooru, kus nad viivad läbi lühikese tunni ja osalevad rühmatöös. Valiku käigus kandidaatidel tuleb näidata oma motivatsiooni, suhtlemis-, koostöö- ja eneseanalüüsioskust, algatusvõimet ning õppimisega seotud väärtushinnanguid.

Valikusõela edukalt läbinud ja programmiga liitunud osalejad asuvad 2020. aasta septembris õpetajana tööle NK partnerkoolidesse, mis asuvad üle Eesti. Sellel hooajal soovitakse Noored Kooli arenguprogrammi vastu võtta 40 inimest.

Lisainfo:

Noored Kooli kommunikatsioonijuht Vladislav Lušin
tel. 5836 6401, e-post: vladislav@nooredkooli.ee

Taust:

SA Noored Kooli on vabaühendus, mis pakub kasvukeskkonda haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Selleks valitakse programmi erinevatelt elualadelt võimekaid tulevasi eestvedajaid, kes soovivad anda oma panuse Eesti haridusse ja töötada vähemalt kaks aastat koolis õpetajana. Programm pakub neile koostöös Tallinna Ülikooliga mitmekülgset õpetamis- ja juhtimiskoolitust ning tugisüsteemi. Pärast kaht aastat saavad programmis osalejad otsustada, kas soovivad jätkata tööd õpetajana või rakendada oma kogemusi ja oskusi mõnes teises rollis. Noored Kooli on 13 aasta jooksul toonud haridusse üle 200 inimese, kellest enamik töötab siiani haridusvaldkonnas.