Uudised

Noored Kooli programmi lõpetas tänavu 26 hariduse eestvedajat

laine uudised-laine
14. juuni 2021

Noored Kooli 13. lennu on lõpetanud 26 inimest, kes töötasid kahe aasta vältel õpetajana arenguprogrammi partnerkoolides üle Eesti ja algatasid koolides süsteemseid muutusi. Enamik Noored Kooli tänavustest lõpetajatest jääb haridusse.

Noored Kooli programmi 13. lennu osalejad töötasid alates 2019. aasta sügisest viieteistkümnes koolis seitsmes erinevas Eesti maakonnas, õpetades kokku üle 2200 õpilase. Kahe aastaga on nad läbinud Noored Kooli ja Tallinna Ülikooli ainulaadse koolitusprogrammi, mis keskendub nii õpetamis- kui ka eestvedamisoskuste arendamisele. Programmi teisel aastal viisid osalejad oma koolides ellu mõjukaid arendusprojekte, mille ühiseks eesmärgiks oli õpilaste edasiõppimine.

SA Noored Kooli nõukogu esimehe, Swedbanki eraisikute panganduse juhi Tarmo Ulla sõnul on programmi lõpetanud õpetajad nüüd igati valmis eestvedaja rolli võtmiseks. “Noored Kooli tänavused lõpetajad on näidanud, et nende kirg haridusvaldkonna vastu on kahe aastaga täienenud väärtuslike teadmiste, oskuste ja hoiakutega. Nende algatatud arendusprojektidel on suur mõju programmi partnerkoolidele ja igale õpilasele – olgu projekti fookuseks õpioskuste ja üldpädevuste arendamine, õppekeskkonna rikastamine või alustavate õpetajate toetamine. Sellise kogemusega saavad programmi värsked vilistlased edukalt täita eestvedaja rolli nii haridusvaldkonnas kui väljaspool seda,” ütles Tarmo Ulla.

Kahekümne kuuest Noored Kooli programmi värskest lõpetajast 24 plaanib jätkata tööd haridusvaldkonnas ka järgmistel aastatel ning enamik neist jäävad tööle programmi partnerkoolidesse.

Noored Kooli programmis jätkab pärast 13. lennu lõpetamist 79 inimest, kellest 35 lõpetas äsja programmi esimese aasta ja 44 alustas oma teekonda programmis sel kevadel.

Lisainfo Noored Kooli värskete lõpetajate kohta: https://www.nooredkooli.ee/lend13

Lisainfo: Noored Kooli kommunikatsioonijuht Vladislav Lušin, tel. 5836 6401, vladislav@nooredkooli.ee

Taust:

SA Noored Kooli on vabaühendus, mis loob kasvukeskkonna haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Selleks valitakse programmi erinevatelt elualadelt võimekaid tulevasi eestvedajaid, kes soovivad anda oma panuse Eesti hariduses peituvate probleemide lahendamiseks. Programm pakub neile koostöös Tallinna Ülikooliga mitmekülgset õpetamis- ja juhtimiskoolitust ning tugisüsteemi. Pärast kaht aastat saavad programmis osalejad otsustada, kas soovivad jätkata tööd õpetajana või rakendada oma kogemusi ja oskusi mõnes teises rollis. Noored Kooli on 14 aasta jooksul toonud haridusse üle 250 inimese, kellest enamus töötab edasi haridusvaldkonnas.