artikkel

Peagi selgub aasta parim õpilasfirma

laine
Foto:

Ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement (JA) Eesti kutsub 11.-12. mail kaasa elama tänavustele parimatele õpilasfirmadele.

28. aprillil selgusid aasta tegevusaruannete põhjal Eesti parima õpilasfirma 2023 võistluse 24 finalisti, parimat tänavust tegutsejat enam kui 400 gümnaasiumis ja kutsekoolis loodud õpilasfirma hulgast. 11.-12. mail selgitab väärikas žürii eesotsas ükssarvikettevõtte Zego asutaja ja juhi ning JA vilistlase Sten Saarega välja Eesti parima Õpilasfirma 2023.

Võistlejate tase on tänavu erakordselt kõrge. Õpilasfirmad on loonud palju põnevaid tooteid ja teenuseid: teiste seas näiteks meemimäng ja loodussõbralike filtritega õhupuhastaja, pokaalid enese tähistamiseks ja maskeerimisvärv kaitseväelastele, digiõpe vanuritele ja magnetiga saunalinad, vahetatava sisuga deodorantpulgad ning NFC visiitkaardid, rahatarkuse õppimise kaardid ja heategevuslikud kunstioksjonid. Kuigi toote innovatsioon ja kvaliteet on võistluse kontekstis olulised, otsib žürii ikkagi parimat firmat, kes töötab hästi koos meeskonnana, on leidnud ja kasutanud võimalusi, ületanud raskusi ja lahendanud probleeme, saanud ägeda õpikogemuse ning jagab ka ettevõtte finantspoolt. Ühesõnaga – otsitakse Eesti tänavust parimat õpilasfirmat, kes on aasta otsa kõvasti tööd teinud ja vääriline Eestit rahvusvaheliselt esindama 40 riigi konkurentsis Euroopa õpilasfirmade võistlusel Istanbulis.

11. mail kell 16-19 müüvad noored oma tooteid ja tutvustavad teenuseid Solarise keskuse 2. korrusel nii žüriile kui kõigile huvilistele. Seal saab õpilasfirmadega silmast-silma suhelda ning tooteid soetada.

12. mail tutvustavad võistlejad oma õpilasfirmat 4-minutilise esitlusega, mida saab jälgida otseülekandena JA Eesti sotsiaalmeedias.

Võistluse osa on ka žürii ristküsitlus, mis on publikule suletud.

Eesti parim õpilasfirma 2023 ning eriauhindade saajad koos JA Eesti aasta tegijatega kuulutatakse välja pidulikul galal, mida saab samuti jälgida otseülekande vahendusel kell 15.30-17.30.

Võistlusega ja võistlejatega saate tutvuda siin ja oma lemmiku poolt saate hääletada siin.

Õpilasfirma on JA Eesti ettevõtlusõppe programm, mille kaudu saavad noored reaalse ettevõtluskogemuse. Sel õppeaastal tegutses Eestis 412 õpilasfirmat ja 87 minifirmat 120 gümnaasiumis, kutse- ja põhikoolis. Eesti parim õpilasfirma 2023 võistlust toetavad SEB Pank, Edu ja Tegu ettevõtlusõppe programm ja Tallinna linn.

Pildil Eesti parim õpilasfirma 2022 Drycycle.