Uudised

Prisma ähvardab loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kohtusse kaevata

laine uudised-laine
30. jaanuar 2019

Prisma ähvardab loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kohtusse kaevata

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad alustas detsembri alguses kampaaniat, mis kutsub üles Prismat loobuma puurikanade munade müügist aastaks 2025. Organisatsioon on kahe kuu jooksul teavitanud tarbijaid puurikanade elutingimustest, jaganud Prisma kaupluste juures lendlehti, mis kutsuvad üles eelistama puurivabade kanade mune, ja kogunud pea 2000 allkirja petitsioonile kampaania kodulehel. Nüüd palkas Prisma Peremaretid AS end esindama patendibüroo ja ähvardab loomakaitseorganisatsiooni kohtusse kaevata ning kasutada Nähtamatute Loomade vastu kõiki õiguskaitsevahendeid.

“Oleme Prisma ähvardustest üllatunud, arvestades, et tegu on firmaga, kes reklaamib ennast sotsiaalselt vastutustundliku ettevõttena,” kommenteeris Nähtamatute Loomade kanade heaolukampaania juht Birgit Nurmela. “Tarbijatel on õigus teada, millistes tingimustes elavad kanad, kelle mune Prisma müüb. Seda arvestades tundub kummaline, et Prisma üritab vaigistada tegevusi, mis suurendavad ettevõtte läbipaistvust,” lisas Nurmela.

Nähtamatud Loomad on otsustanud Prisma ähvardustest sõltumata kampaaniat jätkata, et kanade elutingimused munatööstuses paraneksid. Kampaania vältab samal ajal nii Eestis kui ka Soomes, kuna Prisma kuulub Soome hiigelfirmale S-Grupp.

Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad seisukoha täistekstiga saab tutvuda:

https://nahtamatudloomad.ee/prisma-ahvardab-nahtamatud-loomad-kanade-heaolukampaania-tottu-kohtusse-kaevata