Uudised

Rahvusvahelisel loomakaitse konverentsil leiti, et ennetustöö osakaal peab suurenema

laine uudised-laine
18. september 2021

Eesti Loomakaitse Selts ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet korraldasid eelmisel nädalal juba teist korda Rahvusvahelise loomakaitse konverentsi. Konverentsist võttis osa ligi 100 loomakaitsjat, ametnikku, veterinaari ja loomapidajat. Konverentsil sai osaleda Tallinna Õpetajate Majas kui ka Zoomis. 

Seekordsel konverentsil räägiti loomade pidamisest, nende vaimsest ja füüsilisest tervises ning loomakaitsjate tööst. „Päeva pidi lõpetama Hollandi loomapolitsei, kelle ettekannet ka väga oodati, kuid kahjuks jäi see ära, kuna loomakaitsjatele tuli tõsine väljakutse, millele pidid nad reageerima terve meeskonnaga. Kiires telefonikõnes jäi politseinike poolt kõlama lubadus järgmisel aastal konverentsile kohale tulla,” lisas konverentsi korraldaja ja ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu.

Konverentsil jagasid oma teadmisi hinnatud spetsialistid ja eksperdid. Sündmuse esimeses pooles tutvustas loomaarst Olga Sjatkovskaja Haabersti Zoovetkeskusest kasside nakkushaiguseid ning Koertekool Kratt treener Emma Jäger õpetas, kuidas koolitada murelikke koeri. Päeva teine pool keskendus loomakaitsjate tööle. Põllumajandus- ja Toiduameti spetsialist Tiina Kukk tutvustas oma järelevalve tööd ning haridusprogrammi “RayClass” koordinaator Galina Novak, kuidas õpetada lapsi arvestama ja tundma empaatiat loomade vastu. Lemmiklooma surma ja leinaga toimetulekust rääkis Apik Teraapia nõustaja Evelyn Valtin. Nähtamatute Loomade president Kristina Mering andis soovitusi toimetulekuks loomakaitsjale langeva vaimse kui füüsilise koormusega. 

Grupitöös arutati mitmete loomi puudutavate probleemide üle – kuidas vähendada hulkuvate ja kodutute kasside arvu, mida teha probleemsete koertega ning kuidas parandada ja tagada kiire ja tõhus loomade kaitsmine. Lahendust nähti ennetustöös ning juba tekkinud probleemide lahendamisel võimet realistlikult mõelda ja isiklikud emotsioonid tahaplaanile jätta ning teha võimalikult efektiivselt koostööd.

Järgmine Rahvusvaheline loomakaitse konverents toimub juba järgmisel aastal septembris. Loodetavasti on siis kohal ka esindajad Hollandi loomapolitseist, kes meile oma tööd tutvustavad. 

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.