Uudised

Roheideed saavad uuest töötubade sarjast indu juurde

laine uudised-laine
11. oktoober 2021

Näitleja ja ettevõtja Karin Rask on veendunud, et kui luua oma ettevõte mistahes valdkonnas, siis tänapäeva maailmas on hügieeniküsimus luua see roheliselt. Programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ patroonina jagab omanimelise moebrändi looja kolm nõuannet ettevõtlusega alustajatele.

Karin Rask soovitab teha seda, mis pakub kirge, paneb silmad särama ja mida tehes aeg ununeb. „Teiseks tee seda nii säästlikult ja maailma nii vähe koormavalt, kui vähegi võimalik. Kolmandaks, kui sa tunned, et maailm töötab sulle vastu ja sul ei ole taganttuult, siis võib-olla on see õige hetk korraks peatuda ja mõelda, kas kõik nüansid on õigesti läbi mõeldud – võib-olla saab midagi teha veel paremini – ja siis tuleb tuul ja tõukab sind tagant,“ lisab ta.

Sellest, milline oli Karin Raski ettevõtlusega alustamisega lugu, saab rohkem teada videost: https://youtu.be/jpN8s-U_G-c

Et sama lennukaid roheideid tekiks Eestis juurde, käivitub sel laupäeval, 9. oktoobril 2021 Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ roheettevõtluse töötubade sari. Esimene töötuba toimub Tartus. Järgnevad Pärnu, Narva, Võru ja Tallinn.

Töötubades saab praktilisi nõuandeid roheettevõtlusest ja sellest, kuidas muuta oma teenused või tooted keskkonnasäästlikeks. Kohapeal on võimalus liituda edutiimiga, kus naised edaspidi toetavad üksteist valitud eesmärgi elluviimisel. Abiks on programmi äri- ja rohementorid.

Töötubades jagavad oma teadmisi ja praktilist nõu Tallinna Kaubamaja Grupi jätkusuutlikkuse koordinaator Erika Pihl ja keskkonnabioloog Helen Orav-Kotta, rohekommunikatsiooni teadmisi annab edasi programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ idee autor ja projektijuht Siiri Tiivits-Puttonen. Edutiimide loomist koordineerib ettevõtja Riina Piigli

Igas linnas on kaasatud töötuppa teadlane. Esimeses, Tartu töötoas, räägib ökoloog Aveliina Helm keskkonna mõtestamisest ning sellest, miks üldse peab ettevõtluses keskkonnaga arvestama, milliseid võimalusi ja lahendusi looduskeskkond ettevõtjatele pakub.

Lisaks kuuleb igas linnas kohaliku ettevõtte kogemuslugu. Tartus teeb ettekande jäätmete käitlemise firma AS Epler & Lorenz keskkonnajuht Helen Sõmerik teemal „Vähendame saastekoormust – me oleme selleks juba aastaid valmistunud!“.

Töötubades osalejad saavad enda kasutusse värske, Eestis ainulaadse praktilise tööriista – rohejuhendi. Juhendi koostajad on läbi töötanud hulga keerulisi tekste ja pannud materjali kompaktselt lihtsasse keelde, mõeldes esmalt alustavate ja väikeettevõtjate vajadustele. Rohejuhend täieneb töötubade käigus vastavalt sellele, millised vajadused ja küsimused osalejatel tekivad.

Lisaks saab töötubades inspiratsiooni tuntud roheliselt tegutsevatelt ettevõtjatelt. Videoklippide vahendusel avavad oma kogemuslood keskkonnasõbralikust ettevõtlusest Katarina Papp (RingKarp), Pille Lengi (Tilk!Bio), Mayri Tiido (Materjalivoog), Iti Aavik ja Kadri Viirand (Villapai) ning Ann Runnel (Reverse Resources, 2018. aasta noor naisettevõtja).

Töötubadesse on osalema oodatud nii alles alustavad kui ka juba tegutsevad naisettevõtjad. Osalema on oodatud kõik, kes soovivad vähendada oma ettevõtte jalajälge keskkonnale.

Programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ esimene roheettevõtluse töötuba toimub laupäeval, 9. oktoobril 2021 Tartu Loomemajanduskeskuse konverentsisaalis, aadressil Kalevi 17.

Rohkem infot programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ ja töötubade kohta leiab EENA kodulehel või Naised ettevõtluses Facebookis ja Instagramis.

Programmi toetab Coca-Cola Fond. Partnerid on Estonian Business School, Ekspress Meedia, Startup Estonia ja Junior Achievement Eesti.

Foto: Programmi korraldustiim (vasakult): Helen Orav-Kotta, Margery Peusa, Erika Pihl, Ester Eomois, Riina Piigli, Siiri Tiivits-Puttonen. Foto: Diana Jesin.

Lisainfo:

Liina Helstein
EENA Tartu klubi liige, EENA juhatuse liige
programmi „Naised ettevõtluses – ROHELINE JA HOOLIV MAAILM“ Tartu töötoa korraldustiimi juht
tel: +372 513 9191; e-post: helekivi@gmail.com
www.bpw-estonia.ee