Uudised

Sajad Narva lapsed õpivad Noored Kooli linnalaagris eesti keelt ja arendavad 21. sajandi oskuseid

laine uudised-laine
3. august 2020

Pühapäeval algas Narva Soldino Gümnaasiumis Noored Kooli linnalaager, kus 300 1.-8. klassi õpilast Narva koolidest õpivad nädala jooksul eesti keelt ning arendavad sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi, tegutsedes oma projektide kallal. Lapsi juhendavad Noored Kooli programmi 14. lennu osalejad, kes alustavad sügisel õpetajana tööd koolides üle Eesti. 

Narva koolilapsed töötavad linnalaagris väikestes gruppides õpetaja eestikeelsel juhendamisel kindla ülesande kallal, näiteks õpivad tantsu, koostavad lauamängu, meisterdavad asju looduslikest vahenditest, teevad nukuteatrit või disainivad endale T-särke. Õppetegevus käib laagris hommikuti, pärastlõunal saavad lapsed tagasi koju minna.

Noored Kooli programmi koolitusjuhi Joosep Norma sõnul saavad tänu linnalaagris osalemisele sajad Narva lapsed ainulaadse õpikogemuse, mis aitab neid ka edasisel haridusteekonnal. “Linnalaagris osalemisega kasvab õpilaste õpimotivatsioon, nad leiavad uusi sõpru ja õpivad eesti keelt. Laagris pöörame erilist tähelepanu ka niinimetatud 21. sajandi oskuste, sealhulgas suhtlemis- ja koostööoskuste, loovuse, kriitilise mõtlemise ja enesejuhtimise arendamisele. Usume, et just need oskused võimaldavad lastel ja noortel hästi hakkama saada – seda nii õppijate kui laiemalt ühiskonnaliikmetena,” sõnas Norma.

Juhendajate rollis on Noored Kooli 14. lennu 38 osalejat, kes on läbinud tiheda konkursisõela ja valitud programmi enam kui 300 kandidaadi seast. Enne linnalaagrit on kõik alustavad õpetajad läbinud ca 100 tundi pedagoogilist koolitust ning linnalaagri ajal toetavad neid kogenud tegevõpetajad. Sügisel saavad Noored Kooli 14. lennu osalejatest klassi- ja aineõpetajad koolides üle Eesti.

Laagris osalemine on laste jaoks tasuta. Laagri toimumist toetavad Briti Nõukogu ja Narva linnavalitsus.

Linnalaager toimub 2.-7. augustini Narva Soldino Gümnaasiumis. Ajakirjanikud on oodatud laagris toimuvat kajastama!Külastus palume eelnevalt kokku leppida Noored Kooli kommunikatsioonijuhi Vladislav Lušiniga: tel. 5836 6401, e-mail: vladislav@nooredkooli.ee

Taust:

SA Noored Kooli on vabaühendus, mis loob kasvukeskkonna haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Selleks valitakse programmi erinevatelt elualadelt võimekaid tulevasi eestvedajaid, kes soovivad anda oma panuse Eesti hariduses peituvate probleemide lahendamiseks. Programm pakub neile koostöös Tallinna Ülikooliga mitmekülgset õpetamis- ja juhtimiskoolitust ning tugisüsteemi. Pärast kaht aastat saavad programmis osalejad otsustada, kas soovivad jätkata tööd õpetajana või rakendada oma kogemusi ja oskusi mõnes teises rollis. Noored Kooli on 14 aasta jooksul toonud haridusse ligi 250 inimest, kellest enamus töötab edasi haridusvaldkonnas.

Lisainfo:

Vladislav Lušin
Kommunikatsioonijuht
Sihtasutus Noored Kooli
(+372) 5836 6401
vladislav@nooredkooli.ee
www.nooredkooli.ee