Uudised

Skautide hooaja avalaager toimub Narvas

laine uudised-laine
27. aprill 2018
Eeloleval nädalavahetusel koguneb Narva tänavatele ligemale pooltuhat skauti üle Eesti ning välisriikidestki, et tähistada välihooaja algust traditsioonilise Jüripäeva laagriga. 

Eesti Skautide Ühingu peaskaut Kristjan Pommi sõnul on Jüripäev Eesti Skautide Ühingu üks suurimaid üritusi, mis pakub võimalust kõikidel skautidel üle Eesti kokku tulla ning millega pannakse punkt talvisele sisehooajale, tähistakse välihooaja algust ning näidatakse austust pühale Jürile kui skautluse kaitsepühakule.  Jüripäeva tähistamine on toimunud järjepidevalt pärast skautluse taasloomist Eestis iga-aastase üritusena juba paarkümmend aastat.

“Ühena vähestest Eesti noorteühingutest on Eesti skautide hulgas arvestatav osa vene keelt emakeelena rääkivaid üksusi,” avas MTÜ Eesti Skautide Ühingu juhatuse esimees Siim Maripuu tagamaid, miks peetakse traditsiooniline suvehooaja avamise laager sel korral Narvas. “Siia hulka kuuluvad ka pikaajaliselt väga aktiivselt tegutsenud Meriskautide lipkond Narvas ning värskelt Narva tekkinud üksus P.I.T.O.N. Jüripäeva laager on üks meie sellistest üritustest, mis igal aastal erinevat Eesti linna vormis või kaelarätis skautidega kaunistab, nii et seekord külastamegi Narva Meriskaute,” sõnas Maripuu täiendavalt.

Kolm päeva kestvasse laagrisse saabuvad noored reede õhtul ja juba kell 20 alustatakse õhtuhämaruses tõrvikutega rongkäiku läbi linna. Sellega saadetakse sümboolselt ära pimedus ning samas tervitatakse valget suvehooaega.

„Laupäev möödub noortel seiklushuvilistel Narva avastamise tähe all, kui kokkutulnud pannakse proovile traditsioonilise jalgsimatkaga linnas ja lähiümbruses. Retke jooksul saavad noored näidata oma oskuseid nii näiteks esmaabi andmisel kui ka vibu ja tuleraua kasutamisel. Laager lõpetatakse aga taas piduliku rongkäikuga läbi pühapäevahommikuse  linna“, täpsustas nädalavahetusel toimuvat Jüripäeva peakorraldaja Mihhail Tint.

Jüripäeva ürituse avamisele tuleb skaute tervitama Narva linnapea Tarmo Tammiste.

Eesti Skautide Ühing on osa rahvusvahelisest noorteliikumisest, mille eesmärgiks on põnevate tegevuste kaudu anda noortele võimalus enesearenguks ja toetada noorte sirgumist aktiivseteks kogukonna liikmeteks. Ühing on 1200 liikmega riigi üks suurimaid ning sel aastal korraldatud Emori uuringu põhjal ka tuntuim noorteorganisatsioon.

Lisainfo: Sofija Fisher, tel 5829 8244 (eesti- ja venekeelne meedia), Jüripäeva infojuht

Mihhail Tint, tel 5597 4100 (venekeelne meedia), Jüripäeva korraldusmeeskonna juht

Kristjan Pomm, tel 509 7110 (eestikeelne meedia), peaskaut, Eesti Skautide Ühing