Uudised

Skautide kevad-suvine hooaeg avati Narvas

laine uudised-laine
29. aprill 2018
Nädalavahetusel kogunes Narva tänavatele ligi pooltuhat skauti üle Eesti ning väliskülalistena skautide esindusüksus ka Venemaalt, Peterburist, et tähistada välihooaja algust traditsioonilise Jüripäeva laagriga. 

Laagri pidulik lõpetamine algab pühapäeva hommikul kell 10 rongkäiguga Narva Eesti Gümnaasiumi juurest Narva Raekoja platsile, kus pidulikul kogunemisel tervitavad skaute nii Narva linna kui Eesti skaudiorganisatsiooni juhid ja tublimatele noortele antakse üle edutusmärgid.

Eesti Skautide Ühingu peaskaudi Kristjan Pommi sõnul on Jüripäev Eesti Skautide Ühingu üks suurimaid üritusi, mis pakub võimalust kõikidel skautidel üle Eesti kokku tulla ning millega pannakse punkt talvisele sisehooajale, tähistakse välihooaja algust ning näidatakse austust pühale Jürile kui skautluse kaitsepühakule. Jüripäeva tähistamine on toimunud järjepidevalt pärast skautluse taasloomist Eestis iga-aastase üritusena juba paarkümmend aastat ning peale skautluse taastamist Eestis toimus see Narvas viimase paarikümne aasta jooksul teistkordselt.

“Ühena vähestest Eesti noorteühingutest on Eesti skautide hulgas arvestatav osa vene keelt emakeelena rääkivaid üksusi,” avas MTÜ Eesti Skautide Ühingu juhatuse esimees Siim Maripuu tagamaid, miks peetakse traditsiooniline suvehooaja avamise laager sel korral Narvas. “Siia hulka kuuluvad ka pikaajaliselt väga aktiivselt tegutsenud Meriskautide lipkond Narvas ning värskelt Narva tekkinud üksus P.I.T.O.N. Jüripäeva laager on üks meie sellistest üritustest, mis igal aastal erinevat Eesti linna vormis või kaelarätis skautidega kaunistab, nii et seekord külastasimegi Narva Meriskaute,” sõnas Maripuu täiendavalt.

Kolm päeva kestvasse laagrisse saabusid noored reede õhtul, kui laagrit alustati tõrvikutega rongkäiguga läbi linna. Sellega saadeti sümboolselt ära pimedus ning tervitati valget suvehooaega. Jüripäeva ürituse avamisele tuli skaute tervitama ka Narva linnapea Tarmo Tammiste.

„Laupäev möödus noortel seiklushuvilistel Narva avastamise tähe all, kui kokkutulnud pandi proovile traditsioonilise jalgsimatkaga linnas ja lähiümbruses. Retke jooksul said noored näidata oma oskuseid nii näiteks esmaabi andmisel kui ka vibu ja tuleraua kasutamisel aga ka purjede heiskamisel Narva jõel. Skautluse noorima vanusegrupi ehk hundude seast sai matkamängul esikoha Tartu hundude salk, skautide ja vanemskautide vanusegrupis võttis aga võidu Tallinna Läänemere Gümnaasiumi juures tegutsev skaudiüksus Siil.

Eesti Skautide Ühing on osa rahvusvahelisest noorteliikumisest, mille eesmärgiks on põnevate tegevuste kaudu anda noortele võimalus enesearenguks ja toetada noorte sirgumist aktiivseteks kogukonna liikmeteks. Ühing on 1200 liikmega riigi üks suurimaid ning sel aastal korraldatud Emori uuringu põhjal ka tuntuim noorteorganisatsioon.

 

Fotod (autor Karin Meikas): https://drive.google.com/drive/folders/100muc4rPE4qHIRh1VOeqEUB14YpNArTl

Lisainfo: Sofija Fisher, tel 5829 8244 (eesti- ja venekeelne meedia), Jüripäeva infojuht

Mihhail Tint, tel 5597 4100 (venekeelne meedia), Jüripäeva korraldusmeeskonna juht

Kristjan Pomm, tel 509 7110 (eestikeelne meedia), peaskaut, Eesti Skautide Ühing