Uudised

Soome-ugri maailmakongress toimub järgmisel aastal

laine uudised-laine
18. mai 2020

Fenno-Ugria Asutus annab teada, et seoses üleilmse Covid-19 puhanguga edasi lükatud VIII soome-ugri maailmakongressi uus toimumisaeg on selgunud. Soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee otsusega korraldatakse maailmakongress aasta pärast ehk 16.-18. juunil 2021.

Algselt sel suvel Tartusse kavandatud maailmakongressi toimumiskoht – Eesti Rahva Muuseum – jääb samaks. Ka kehtib eelnevalt väljakuulutatud peateema “Kultuurimaastikud – meel ja keel”.

Maailmakongressi projektijuhi Helle Helena Puusepa sõnul jätkab toimkond ettevalmistustöid. “Muu hulgas jätkame ka juba veebruaris alanud vaatlejate ja ajakirjanike registreerimist. Kõik senised registreerumised kehtivad edasi. Kehtima jäävad ka laekunud osalustasud,” täpsustas Puusepp. 

Seoses VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi edasilükkamisega on suurima muutuse läbi teinud kongressi üldine visuaal, mille keskmesse valis kunstnik Peeter Laurits üraski jäljemustri ja Valge mere äärselt kaljuseinalt leitud petroglüüfid .

“Minu jaoks on need loodusliku kirjaviisi metafoor. Usun, et need detailid räägivad meile kõigile ühtmoodi tuttavat lugu, mida seob ka verevpunane värv,” selgitas ta.

VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressile on oodata 23 hõimurahva esindajaid. Ühtekokku osaleb kongressil pea pool tuhat inimest, nende hulgas on kuni 215 delegaati, vaatlejad, külalised ja ajakirjanikud. Maailmakongressi avamisele on kutsutud ka Soome, Ungari, Venemaa ja Eesti president. 

MEEDIAPAKETT: 

·         Kongressi logo lugu ja kujundus: shorturl.at/qtFSX 

·         Korraldaja: www.fennougria.ee

·         Kongressi kodulehekülg: www.tartu2021fu.ee  

·         Facebook: @tartu2021fu 

·         Pildipank: flickr.com #tartu2021fu