Uudised

Südameapteek ja Varjupaikade MTÜ kutsuvad koos lemmikloomaga aktiivsemat elu alustama

laine uudised-laine
13. aprill 2021

Iga inimene, kes võtab aprillis Varjupaikade MTÜst koera, saab neljajalgsele südamesõbrale kingituseks kaasa kingikoti ja 50€ väärtuses Südameapteegi kinkekaardi, mida lemmiku omanik apteegist veterinaartoodete ostmiseks kasutada saab.

Aprill on südametervise kuu ning pööramaks tähelepanu asjaoluline, et piisav kehaline aktiivsus on südame tervise alustala, on Südameapteek koostöös Varjupaikade MTÜga alustanud käpakampaaniat, millega kutsutakse üles aktiivsemat elu alustama koos varjupaigast võetud lemmikloomaga.

„Lemmikloomad on head nii inimeste vaimsele kui ka füüsilisele tervisele, suunates inimesi rohkem liikuma. On leitud, et koeraomanikud täidavad neli korda suurema tõenäosusega vajaliku igapäevase kehalise aktiivsuse normid kui inimesed, kellel koeri ei ole,“ põhjendas kampaania mõtet Südameapteegi turundusjuht Merle Väli.  

Lisaks kogub Südameapteek annetusi Varjupaikade MTÜ loomadele vajalike tarvete ostmiseks. Annetuse, mille suuruseks võib olla kasvõi üks euro, saab klient lisada oma ostukorvile nii tavalises kui ka e-apteegis. „Varasemate aastate kampaania kogemus näitab, et meie kliendid tahavad varjupaikade loomi aidata. Seepärast pakumegi võimalust lisada oma apteegist ostetud inimeste või loomade tervisetoodete arvele väikese annetuse,“ kommenteeris Väli.

„Kuigi varjupaigaloomale oma kodu pakkumine on väga üllas tegu, siis annetuste kaudu saavad loomi aidata ka need, kes mingil põhjusel kodulooma võtta ei saa. Loomulikult tahame loomad uude koju saata nii, et nad ringiga varjupaika tagasi ei satuks  – loomavõtmine peaks olema läbimõeldud ja kindel otsus. Tänu annetustele saame lisaks igapäevasele hoolitsusele loomad uude koju minekuks ette valmistada: teha vajalikud tervisekontrollid ja ravi, vaktsineerida, kiibistada ja kui vanus võimaldab ka steriliseerida või kastreerida,”sõnas Varjupaikade MTÜ juht Triinu Priks.  Täna on Varjupaikade MTÜ-s koduootel 40 koera. Südameapteegi kinkekaarte väljastab Varjupaikade MTÜ uutele lemmikloomavõtjatele 30. aprillini.