Uudised

Täna algab iga-kevadine muinsuskaitsekuu

laine uudised-laine
18. aprill 2022

Esmaspäeval, 18. aprillil kell 16 avab Eesti Muinsuskaitse Selts Tallinna Lauluväljaku klaassaalis traditsioonilise muinsuskaitsekuu.

Muinsuskaitsekuu, mida tähistame alates 1985. aastast, algab rahvusvahelisel muinsuskaitsepäeval 18. aprillil ja see kestab kuni rahvusvahelise muuseumipäevani 18. mail. 

Muinsuskaitsekuu eesmärk on tuua inimesi lähemale ajaloo- ja kultuuripärandile. Kuu raames toimuvad Eesti eri paigus heakorratalgud mälestistel ja meile olulistes kultuuriloolistes paikades, praktilised töötoad, ringkäigud ja ekskursioonid, muinsuskaitse seminarid, avalikud arutelud, saab vaadata näitusi. Enamikku üritusi korraldavad vabatahtlikult oma ala parimad eksperdid – muinsuskaitsjad ja ajaloolased. Lisaks Eesti Muinsuskaitse Seltsile panustavad muinsuskaitsekuu ettevõtmistesse mitmed kodanikuühendused, seltsid, omavalitsused ja muuseumid. Muinsuskaitsekuu kava täieneb jooksvalt iga nädal – palume jälgida reklaami Eesti Muinsuskaitse Seltsi kodulehel ja sotsiaalmeedias.

Muinsuskaitsekuu pidulikul avamisel Lauluväljaku klaassaalis tunnustab Eesti Muinsuskaitse Selts vabatahtlikke, kelle töö Eesti kultuuripärandi hoidmisel on teistelegi eeskujuks ja kes on muinsuskaitseliikumist jõu ja nõuga toetanud. 

1997. aastal asutas Eesti Muinsuskaitse Selts Karuteene medali, mis antakse inimesele või organisatsioonile, kes Eesti avalikkuse arvates on tekitanud suurt kahju Eesti kultuuripärandile, ajaloolistele traditsioonidele või institutsioonidele. Ka tänavu annab Eesti Muinsuskaitse Selts välja Karuteene medali.

Õnnitleme kõiki rahvusvahelise muinsuskaitsepäeva puhul ja kutsume osa võtma muinsuskaitsekuust!