Uudised

Täna algab lapse õiguste kuu

laine uudised-laine
1. november 2019

Täna, 1. novembril algab lapse õiguste kuu, mille seekordseks juhtmõtteks on “Lapse õigus olla tema ise”. Ühtlasi täitub tänavu novembris 30 aastat lapse õiguste konventsiooni vastuvõtmisest.

Lapse õiguste kuu kulminatsiooniks on 20. novembril toimuv Lastekaitse Liidu aastakonverents, mis keskendub ühele teravamale probleemile praeguses Eesti ühiskonnas – kiusamisele. Mitte ainult kiusamisele koolides, vaid kiusamisele kogu haridusteel ja ühiskonnas. Traditsiooniline lapse õiguste kuuga seotud loovkonkurss kannab sel aastal pealkirja „Õigus olla mina ise“.

Nii lapse õiguste kuu tunnuslause kui konkursi pealkirja valik lähtuvad usust, et laps, kes saab kasvada üles tema võimeid ja huvisid toetavas maailmas, on kaitstud ka kiusamise eest. Konkursi eesmärgiks on saada teada, millised meie lapsed olla soovivad. Parima sõnumiga plakatid leiavad 2020. aastal oma koha linnaruumis.

Lapse õiguste kuu kava: https://www.lastekaitseliit.ee/lapse-oiguste-kuu-kava-2019/

Lapse õiguste konventsioon 30

20. novembril 1989 võeti vastu ÜRO lapse õiguste konventsioon, mis on lapse õiguste sisu mõistmisel, arendamisel ja määratlemisel rahvusvaheline ning riiklik lähtedokument. Eesti Vabariik ühines konventsiooniga kaks aastat hiljem – 20. novembril 1991.

„1989. aastal juhtus midagi erakordset – Ühinenud Rahvaste Organisatsioon võttis vastu laste  oma seaduse, mille kohaselt lapsed ei ole objektiks, kes kuuluvad oma vanematele, vaid täieõiguslikud ühiskonna liikmed oma õiguste ja kohustustega. Nende 30 aastaga oleme saavutanud palju, eelkõige märkame ja kuulame lapsi rohkem,” on Lastekaitse Liidu president Ene Tomberg optimistlik.

MTÜ Lastekaitse Liit on vabaühendus, mis aitab kaasa lapse õiguste tagamisele ja lapsesõbraliku ühiskonna kujundamisele Eestis. Lastekaitse Liidu tegevuste, projektide ja põhimõtetega saab tutvuda meie kodulehel www.lastekaitseliit.ee.

Lisainfo:
Mart Valner
MTÜ Lastekaitse Liit
mart.valner@lastekaitseliit.ee
58040890