artikkel

Täna algab õiglase kaubanduse nädal

laine
Foto:

21.-27. oktoobrini on õiglase kaubanduse nädal. Selle tähistamiseks käivad kuue kooli õpilased enne ja pärast vaheaega kuues poes, et suunata inimesi eelistama ja valima Fairtrade märgisega tooteid.

15. oktoobril olid Narva Soldino gümnaasiumi noored Narva Prismas ja Gaia koolinoored Tallinna Torupilli Selveris. Gaia kooli huvijuhi, Kaire Maali Lõhmuse sõnul töötasid noored poes väga põhjalikult ning enamasti oli tagasiside positiivne. Tamsalu Gümnaasiumi koolinoored Kert Pehap, Geiri Suur ja Karmen Freienthal, kes tegid teavitustööd 17. oktoobril Tamsalu Grossi poes tõdesid, et teavitustööd tehes lasub neil ka vastutus näidata eeskuju: „Ostes teeme ise alati õige valiku ning tahame, et ka teised seda teeksid.“

Peale koolivaheaega teavitustöö jätkub:

· Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi koolinoored on Pärnu keskuse Delices 31. oktoobril kell 17-20.

· Toila Gümnaasiumi koolinoored on Jõhvi Rimis 28.10-01.11.

· Viimsi koolinoored on Viimsi Delices 29. oktoobril kell 12.30-14.30

Ka poed on õiglase kaubanduse nädalaga hästi kaasa tulnud. Näiteks on Prismas lisaks muudele toodetele müügil Fairtrade banaanid ja Rimi poodides on väljas lauad Fairtrade toodetega.

Kutsume kõiki inimesi poes otsima ja valima kvaliteetseid ja maitsvaid tooteid, mida nautida. Tuhanded talunikud ja töölised üle kogu maailma teevad kõvasti tööd, et pakkuda meile asju, mida armastame – olgu selleks hommikune tass kohvi, lõunane riis, magus banaan või õhtune tee. Näidake oma toetust ja valige tooted, mille puhul on kindel, et nende tootmisel ei ole kasutatud lapstööjõud, orjatööd ega kemikaale ning mille eest on talunik saanud õiglase hinna ja tööline õiglase tasu.

Fairtrade on tuntuim ja usaldusväärseim eetilise tootmise märgis, mis on loonud 1,6 miljonile talunikule ja töölisele normaalsed tootmis- ja töötingimused. Valides Fairtrade, ei tegele me heategevusega, vaid aitame inimestel arenguriikides jõuda sarnaste elu- ja töötingimusteni, mis kehtivad arenenud riikides.

Ostes kohvi, teed, suhkrut, kakao, banaani või šokolaadi, valige Fairtrade ja teie valikul on suur mõju. Fairtrade’i märgisega tooteid on Eestis saadaval kümneid. Siin on mõned meie soovitused:

1.     Loodusväe (Eesti) snäkid ja Santa Maria maitseained Rimis

2.     Banaanid ja Rainbow roosid Prismas

3.     Ben & Jerry’s jäätis Delices

4.     English Teashop tee Tallinna ja Tartu Kaubamajas

5.     Dansukker Grossi poes

6.     Friends Textile (Eesti) puuvillased sokid

7.     Chocolala (Eesti) maiustused

8.     Estonian Coffee Roastery kohv (Eesti)

Uudise juurde sobilikud fotod leiate siit.


Lisainfo:

Kristina Mänd
MTÜ Mondo
kristina@mondo.org.ee
+37256909754