Uudised

Vaata, millised olid loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad suurimad saavutused aastal 2020

laine uudised-laine
10. jaanuar 2021

Üle kolme aasta tegutsenud loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad keskendub farmiloomade kaitsele ja heaolu parandamisele Eestis. Lühikese tegutsemisaja jooksul on organisatsioon näidanud kiiret kasvu, tegevusse on kaasatud sadakond vabatahtlikku ja organisatsioonis töötab 8 täistööajaga töötajat, kes on kõik võtnud enda südameasjaks loomi aidata.

Siin on organisatsiooni suurimad saavutused aastal 2020.

Eesti suurima loomade päästeaktsiooni käigus päästeti karusloomafarmist 105 tšintšiljat ning leiti neile hoolivad kodud

Loomakaitseorganisatsioon ostis tühjaks uksi sulgeva tšintšiljafarmi ning toimetas loomad turvaliselt oma uutesse kodudesse. “Oleme südamest tänulikud meie toetajatele, tänu kellele saime tšintšiljafarmi tühjaks osta. Ka teise võimaluse saanud loomad on ääretult tänulikud ning naudivad uut elu heades kodudes. Loodame sulgeda peagi julma karusnahatööstuse ka Eestis,” kommenteeris organisatsiooni president Kristina Mering.

Karusloomafarmide keelustamise eelnõu läbis Riigikogus esimese lugemise

Möödunud aasta 15. oktoober oli märgiline, kuna esimest korda läbis karusloomafarmide keelustamise eelnõu Riigikogus esimese lugemise. Nähtamatud Loomad korraldas eelnõu lugemise päeval Riigikogu ees hea tahte avalduse, mille eesmärgiks oli anda rahvasaadikutele signaal, et Eesti inimesed toetavad sellise julma loomade kohtlemise lõpetamist. Eelnõu liigub sel aastal edasi teisele lugemisele. Eesti karusloomakasvatus on viimaste aastate jooksul olnud tugevas languses – enamik karusloomafarme on Veterinaarametile teatanud, et sulgevad lähiajal uksed.

Sadakond toidufirmat loobub puurikanade munade kasutamisest

Kanade heaolu on valdkond, millega Nähtamatud Loomad on väga aktiivselt tegelenud. Ettevõtetega läbirääkimiste ja avalikkuse teavitamise tulemusena on tänaseks teatanud puurikanade munade loobumisest üle saja toidusektori firma. Munakanad on ühed halvemini koheldud loomad maailmas, kuna enamik neist veedab oma elu puurides, kus neil on umbes A4-paberilehe jagu ruumi. Möödunud aasta sügisel läbiviidud uuringu kohaselt ei poolda 79% eestlastest seda, et munakanad elavad puurides.

Taimse Teisipäeva kampaaniaga on liitunud 277 söögikohta ning taimetoidu väljakutsest on võtnud osa 7204 inimest

Nähtamatud Loomad veab eest ka üleriigilist rahvatervise kampaaniat Taimne Teisipäev, millega on praeguseks hetkeks liitunud enam kui 277 söögikohta üle Eesti. Kampaania eesmärgiks on kutsuda inimesi üles eelistama kord nädalas taimset toitu ning seeläbi hoolima oma tervisest, loomadest ja keskkonnast. Taimetoidu väljakutsest, millega kutsutakse üles toituma 22 päeva taimselt, on osa võtnud lausa 7204 inimest. Lisaks on 13 haridusasutust liitunud Taimse Teisipäeva kooliprogrammiga, mille raames pakutakse õpilastele kord nädalas tervislikku taimset koolilõunat. 
VIDEO:  https://www.youtube.com/watch?v=p-v8r-ts7m4&feature=youtu.be

Lisainfo:
Anni-Anete Mõisamaa
Kommunikatsioonijuht 
+372 5333 4292
Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad
www.nahtamatudloomad.ee
www.facebook.com/nahtamatudloomad