Uudised

Vabaühenduste üleskutse: Märtsiküüditamise mälestuspäeval süütame küünla koduaknal

laine uudised-laine
23. märts 2020

25. märtsil möödub 71 aastat märtsiküüditamisest, mille käigus saatis Nõukogude Liidu kommunistlik võim vägivaldselt Siberisse üle 20 000 Eesti inimese. Kokku küüditati Baltimaadest operatsiooni “Priboi” (“Murdlaine”) käigus ligikaudu 90 000 inimest.

Kahjuks ei saa Eesti inimesed koguneda tänavu mälestusüritustele, kuna kehtestatud on eriolukord, mille eesmärgiks on kaitsta rahvatervist. Siiski saame üheskoos näidata, et me mäletame ja hoiame ühte.

Mälestuspäevaga seotud vabaühendused kutsuvad üles süütama küüditatute mälestuseks küünla koduaknal.

Sotsiaalvõrgustike kasutajatel palutakse postitada küünla süütamisest pildid ning lisada postitusele märksõna #Mäletame. Märksõna võimaldab liita kõik sellised pildid ühte voogu ja inimesi sümboolselt ühendada, asendades nii eriolukorrast tulenevalt tühistatud mälestusüritusi.

“Mälestusküünla süütamisega koduaknal näitame, et vaatamata kõigele me hoolime vabadusest, mäletame terroriohvreid ning hoiame ühte nii raskel kui ka õnnelikul ajal,” ütlevad mälestuspäeva korraldajad.

Päästeamet paneb südamele: küünal aseta kuumakindlale alusele ja eemale süttivatest materjalidest. Ära jäta küünalt järelvalveta!

Palun jagage võimalusel Facebookis mälestuspäeva linki, et ka teised saaksid kontaktivabast mälestusüritusest osa võtta. Link: https://www.facebook.com/events/623539454861205/

Rohkem infot mälestuspäevast saab siit: https://www.humanrightsestonia.ee/martsikuuditamine2020/

Palju tervist soovides

Memento, Inimõiguste Instituut, Eesti Mälu Instituut, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, MTÜ Tulipisar, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti Üliõpilaskondade Liit, Tallinna Kultuuriamet, Justiitsministeerium