Uudised

Vabaühendustes 2. nädalal

laine uudised-laine
10. jaanuar 2022

Siia koondame uudised nädala jooksul Vabaühenduste Liidu liikmesorganisatsioonides ja teisteski ühingutes toimunu kohta.

MTÜ Mondo kuulutas välja ajakirjanikele ning ajakirjandustudengitele suunatud rahvusvahelise stipendiumikonkursi Afganistani migratsiooni uurimiseks. Tähtaeg 20. jaanuar.

Inimõiguste keskus korraldab 24.–25. jaanuaril rahvusvahelise konverentsi “Herd Immunity Against Hate and Lies”. Konverentsil käsitlevad Euroopa inimõigusorganisatsioonide eksperdid ja tuntud sotsiaalmeedia platvormide ning Euroopa Liidu institutsioonide esindajad veebis leviva vaenukõne, valeinfo ja vandenõuteooriate teemasid ning nende seotust COVID-19 pandeemia ajal leviva veebivaenu fenomeniga.

Eesti Pagulasabi kutsub spordi- ja kultuuriasutusi osalema sisserändajatele mõeldud teenuste disainimises. Vastavasse programmi saab kandideerida 28. veebruarini.

Eesti Pagulasabi aitab sel aastal Eestis kohaneda ligi 150 siia jõudnud inimesel.

6. jaanuaril küsis Eesti LGBT Ühing “Kes kardab LGBT+ õpilasi?”. Küsimusele otsisid vastuseid hariduspsühholoog Grete Arro, noorsootöötaja Elizaveta Cheremisina, Eesti LGBT ühingu tegev- ja koolitusjuht Kristel Rannaääre ning haridus- ja teadusministeeriumi kaasava hariduse valdkonna juht Jürgen Rakaselg. Arutelu juhtis Triin Toomesaar. Järele saab vaadata ja kuulata siin.

Vaata lisa infokirjadest:

Eesti Inimõiguste Keskus

Eesti LGBT Ühing

Feministeerium

Nähtamatud Loomad