Uudised

Valimiskompass: avaldatud on ligi 900 kohaliku omavalitsuse kandidaadi loomakaitselised seisukohad

laine uudised-laine
6. oktoober 2017
Eesti loomakaitseorganisatsioonid Loomus, Loomade Nimel, Eesti Loomakaitse Selts ja Saaremaa lemmikloomade turvakodu on kuu aja vältel kogunud ligi 900 kohaliku omavalitsuse kandidaadi vastuse kaheksale loomakaitsevaldkonna küsimusele. Kõik vastused on avalikud ja valijatele kättesaadavad Loomuse kodulehel.

“Oleme ära teinud suure töö, mis kindlasti lihtsustab looma- ja loodussõbralike valijate otsuseid,” ütles Loomuse juhataja Kadri Taperson. “Tabelis on võimalik otsida vastuseid nii kandidaadi nime, erakonna kui ka valimisringkonna alusel. Samuti saab lugeda loomakaitsjatele saadetud kommentaare. Vastused avaldame muutmata kujul. Pilt on üsna kirju ja annab hea ülevaate kandidaatide meelsusest,” selgitas Taperson.

Loomakaitsjad julgustavad valijaid ka ise kandidaatide poole pöörduma ja küsimusi esitama. Tapersoni sõnul peaks sel aastal olema kandidaatidel veelgi rohkem motivatsiooni vastata, kuna valimisiga langetati kohalikel valimistel 16. eluaastale. “Teatavasti on loomadega seotud teemad noorte jaoks prioriteetsed,” kinnitas ta.

Kandidaatidel on võimalik küsimustikule vastata 4. oktoobri südaööni. Vastused saab saata aadressile info@loomus.ee

Küsimused leiab siit: http://loomus.ee/loomakaitsjad-avaldasid-kohalikku-omavalitsusse-kandideerijate-vastused-loomakaitselistele-kusimustele/


Saabunud vastustega saab tutvuda siin:
http://tinyurl.com/KOVvastused

(Osad valimisliitudest edastasid ühispöördumise.)

Loomuse juhataja Kadri Tapersoni pikem arvamusavaldus seoses küsimustikuga:

http://loomus.ee/kohalike-omavalitsuste-valimised-vahekokkuvote-tehtud-toost/

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks. 

Lisateave:

Annika Lepp

Kommunikatsioonijuht

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus

+372 5516564annika@loomus.ee