Uudised

VAT Teatri ja Eesti Seksuaaltervise Liidu koostöös on valminud midagi elulist ja intrigeerivat aga ka õpetlikku ja harivat

laine uudised-laine
26. august 2019

VAT Teatri ja Eesti Seksuaaltervise Liidu koostöös on valminud midagi elulist ja intrigeerivat aga ka õpetlikku ja harivat. VAT Teatri lavastus „Kiskja“ ning töötuba „Seksuaalsus ja meie õigused“ alustavad 11. septembril oma sügishooaega.  

Eripakkumisena on pileti hind vaid 13€ (tavahind 20€).

Lavastus, toetav lisamaterjal kui töötuba on mõeldud nii noortele (alates 10.kl) kui täiskasvanutele ja toetavad ka põhikooli ja gümnaasiumi õppekava läbi soostereotüüpide, seksuaalvägivalla, seksuaal- ja inimõiguste temaatika.

LAVASTUS

VAT Teatris esietendus 2019. aasta kevadel Helen Rekkori autorilavastus “Kiskja”. Sotsiaalselt terav lavastus puudutab selliseid probleemkohti nagu uimastamisdroogid, mürgine mehelikkus, soostereotüübid ja seksuaalvägivald. „Kiskja” on kombinatsioon millestki naljakast ja kergest ning õudsest ja valusalt reaalsest. See on lavastus, mis paneb algusest peale endalt küsima, keda uskuda, kellele kaasa elada ning kelle pärast karta.

VAT Teater teeb eripakkumise – pileti hind etendusele on teile vaid 13€. Soodushinnaga pileti saate soetada Piletimaailmast sisestades kampaaniakoodi KT10. Kui soovite broneerida pileteid grupile, saatke palun oma soov koos kampaaniakoodiga aadressile eva@vatteater.ee. Pakkumine kehtib kuni 23.09.2019. Lisainfo ning mängukava leiate VAT Teatri kodulehelt(www.vatteater.ee).

LISAMATERJAL

Et lavastus puudutab paljusid sotsiaalseid probleemikohti (uimastamisdroogid, mürgine mehelikkus, soostereotüübid ja seksuaalvägivald) on VAT Teater koostöös Eesti Seksuaaltervise Liidu ja politsei esindajatega loonud toetava lisamaterjali, kus olulise osa moodustavad viited põhjalikele abimaterjalidele ja internetilehekülgedele, kus iga huviline saab lavastuse ja sellega seotud teemasid ise lähemalt uurida iseseisvalt või ka nt koostöös grupi või juhendajaga (õpetaja jne). Materjal on kasutatav ka koos töötoaga.

TÖÖTUBA

Peale etendust saab osaleda haridustöötoas„Seksuaalsus ja meie õigused” , mis on spetsiaalselt lavastuse „Kiskja” teemadest lähtuv.  Töötuba viivad läbi Eesti Seksuaaltervise Liidu koolitajad. Töötoas räägitakse nii sellest, mis on seksuaalõigused, mis on seksuaalpositiivsus ning mis on neid toetavad väärtused kui ka sellest, millised soostereotüübid neid riivavad. Analüüsitakse seksuaalvägivalla tausta ja põhjuseid, räägitakse mürgisest mehelikkusest ja võimalustest mehelikkuse mõistet ja sisu muuta. Avatakse neid teemasid läbi näidendi tegelaste ning nende mõtete.
Töötuba toetab gümnaasiumi õppekava sotsiaalainete ainevaldkonna erinevaid teemasid perekonnaõpetuse ja psühholoogia raames, toetab valikkursust „Inimene ja õigus”. Töötuba sobib ka täiskasvanutele, kes soovivad seksuaalvägivalla ja õiguste temaatikat paremini mõista, seega annab töötuba vastutustundlikele tööandjatele võimaluse koolitada kõiki organisatsiooni liikmeid antud teemal. Töötoa osas saab lisaninfot kirjutades mariliis@vatteater.ee