Uudised

1000 digiallkirja 24 tunniga: “Inimesed ei jõua karusloomafarmide sulgemist ära oodata”

laine uudised-laine
9. mai 2019

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad algatas eile uue petitsiooni Eesti karusloomafarmide keelustamiseks  – vähem kui 24 tunniga koguti algatuse toetuseks üle 1000 digitaalse allkirja.

Rahvaalgatuse platvormil toimuva kampaania eesmärgiks oli koguda vähemalt 1000 digiallkirja karusloomafarmide sulgemise toetuseks, mille tulemusena on Riigikogu kohustatud kollektiivset pöördumist menetlema. Loomakaitsjate eesmärk täitus juba veidi vähem kui ööpäevaga.
“Kartsime alguses, et ehk on inimesed karusloomateemast pisut väsinud, kui selgus vastupidine: nad ei jõua farmide sulgemist ära oodata ning soovivad valitsuse kiiret tegutsemist,” rõõmustas karusloomafarmide keelustamise kampaaniajuht Merit Valge.

Valge sõnul ei anna organisatsioon veel petitsioonis kogutud allkirju Riigikogule üle, vaid jätkab toetuse kogumist. “Allkirju tuleb muudkui juurde ning me ei taha seda hoogu peatada – mida rohkem hääli me kogume, seda tugevamalt me saame loomade eest seista,” sõnas Valge.
Karusloomafarmide keelustamise petitsiooni jagasid Facebookis ka mitmed tuntud Eesti elu tegelased nagu Reet Härmat ja Anu Saagim portaalilt Iluhoolikud.

Lisaks allkirjade kogumisele on Nähtamatud Loomad alustanud kohtumisi uute Riigikogu liikmetega, et arutada nende seisukohti farmide sulgemise osas. 

Euroopas on karusloomafarmid osaliselt või täielikult keelustatud 14 riigis, sealhulgas Suurbritannias, Austrias, Hollandis ja Horvaatias. Tänavu sulges oma uksed ka Saksamaa viimane karusloomafarm.

Anna oma allkirja Eesti karusloomafarmide keelustamise toetuseks SIINP

Lisainfo:
Liis Hainla
Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kommunikatsioonijuht

+372 5681 7072
www.nahtamatudloomad.ee
www.facebook.com/nahtamatudloomad