Uudised

Eestit külastab USA jäätmevaba elustiili eestkõneleja Bea Johnson

laine uudised-laine
7. mai 2018
10. mail külastab Eestit jäätmevaba elustiili üks eestkõnelejatest, Bea Johnson USAst. Kell 17.30 annab ta tasuta seminari prügivabast elustiilist kodus, kell 20.00 korraldab Peeter Pihel tema külaskäigu puhul jäätmevaba õhtusöögi.

Bea Johnsoni perekond on pühendunud jäätmevabale elustiilile ning nende kodus tekib aastas vähem kui liitrijagu jäätmeid. Oma blogi ja raamatu “Zero Waste Home”‘ga inspireerib Bea inimesi üle maailma elama lihtsamalt ning astuma vastu tarbetule raiskamisele. 

“Bea võttis meiega ühendust, kuna temani oli jõudnud info Maailmakoristuspäeva kohta, mida juhitakse 15. septembril Eestist ning millega on liitunud 150 riiki üle maailma. Ta soovis külastada Eestit, tutvuda Maailmakoristuspäeva kampaaniaga ning siinsete prügivaba elustiili esindajatega.” selgitas Merili Vares, Teeme Ära rahvusvaheliste partnersuhete juht. 

Arengukoostöö Ümarlaud korraldab 10. mai õhtul Tallinna Ülikoolis kõikidele soovijatele tasuta seminari, kus Bea Johnson jagab oma kogemusi jäätmevaba elu saavutamisel. 

“Bea räägib viie põhimõtte – keeldu, vähenda, taaskasuta, võtta ringlusse, komposteeri – olulisusest ning lükkab ümber mitmed väärarusaamad. Ta näitab, et jäätmevaba elustiil saab olla stiilne, tervisele kasulik ja hoida kokku aega ning raha. Bea jagab mitmeid praktilisi nõuandeid, kuidas elada lihtsamalt ning vähendada jäätmehulka, kuid veel olulisem – kuidas olla õnnelik ümbritsetuna tarbimisühiskonnast,” lisas AKÜ kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe.

Bea Johnsoni külaskäigu puhul toimub F-hoone mustas saalis jäätmevaba õhtusöök, mille eesmärk on näidata väga praktiliselt, kuidas eri jääkidest säästlikult toitu valmistada. Menüü improviseeritakse päeva saadustest, mis kogutakse Telliskivi Loomelinnaku restoranidest.  Õhtusöögi kontseptsiooni autor ja teostaja on Peeter Pihel, kes on töötanud Rootsi parima restorani Fäviken Magasineti peakoka parema käena.

Euroopa Komisjoni andmetel läheb Euroopa Liidu maades igal aastal raisku 88 miljonit tonni toitu, samal ajal kui miljonid inimesed üle maailma kannatavad nälga.

Bea Johnsoni külaskäigu korraldavad Arengukoostöö Ümarlaud ja Teeme Ära Maailmakoristus koos partneritega. 

Bea Johnsoni blogi: https://zerowastehome.com/ 

Seminari lisainfo: https://www.facebook.com/events/318358785357350/

Õhtusöögi lisainfo: https://www.facebook.com/events/280549582481755/