Uudised

Kahes Tartu koolis saab taimset koolilõunat

laine uudised-laine
13. jaanuar 2020

Tartu Descartes’i Kool ja Tartu Rahvusvaheline Kool liitusid Taimse Teisipäeva programmiga, et pakkuda korra nädalas õpilastele taimset koolilõunat. Programmi eesmärk on edendada kooliõpilaste tervist ja tõsta teadlikkust tervislikust toitumisest. 

Tartu Descartes’i Kool ja Tartu Rahvusvaheline Kool osalevad tänasest alates Taimse Teisipäeva koolilõunaprogrammis, mis tutvustab õpilastele maitsvaid ja tervislikke köögiviljarohkeid toite. Lisaks koolilõunale pakub Taimse Teisipäeva programm õpilastele ühiskokkamisi ja tervisliku toitumise töötubasid.

“Eesti koolilapsed söövad liiga vähe köögi- ja puuvilju ning teravilju. Tasakaalustamata toidulauaga võivad kaasneda erinevad terviseprobleemid. On suur rõõm näha, et koolid algatusega kaasa tulevad – kooli töötajatele on laste tervis südamelähedane teema,” sõnas Taimse Teisipäeva institutsionaalse suuna koordinaator Triin Remmelgas.

Programmiga liituvaid koole toitlustab Daily kaubamärgi all koolitoitlustusteenust pakkuv Baltic Restaurants Estonia. Ettevõte pakub toitlustusteenust 57 koolis üle Eesti ning Descartes’i Kool ja Tartu Rahvusvaheline Kool on esimesed Tartu koolid, kus Taimset Teisipäeva rakendatakse.

Daily esindaja Tiiu Endriksoni sõnul aitab Taimse Teisipäeva programm tuua tavapärasele koolilõunale vaheldust. “Koolitoitlustajana on meie sooviks ja ka igapäevaseks väljakutseks tutvustada lastele erinevaid köögivilju ning leida põnevaid viise nende kasutamiseks,” selgitab Endrikson.

Tervise Arengu Instituudi uuringute kohaselt tarbivad Eesti elanikud kaks korda rohkem liha ja lihatooteid, kui toitumissoovitused ette näevad. Samas ei ole meie toidulaual piisavalt köögi- ja puuvilju ega teravilju. Igapäevaselt söövad köögi- ja puuvilju alla poolte Eesti kooliõpilastest.

Lisainfo: Triin Remmelgas, Taimse Teisipäeva institutsionaalse suuna koordinaator, telefon: 55567802